Društvo VTIS je vodilna organizacija za kroženje znanja med svetom in Slovenijo. Slovenijo vpenja v internacionalno mrežo strokovnjakov in hkrati povezuje VTISovce s priložnostmi v Sloveniji.

 

0

članov

 

0

držav sveta

 

0

lokalnih odborov

 

vizija

 

Vodilna organizacija, ki povezuje v tujini izobražene Slovence, ki bodo odločilno pripomogli k napredku slovenske družbe.

white.png

misija

Zmanjšujemo razdaljo med svetom in Slovenijo.

 

Povezujemo ambasadorje globalnega znanja v Sloveniji in v tujini

Lokalne skupnosti
Slack digitalna skupnost
Mentorstvo


Spodbujamo in omogočamo sodelovanja med Slovenijo in tujino na področju znanosti in gospodarstva

Partnerstva
Simpozij
Ideje iz sveta
Roadshow


Opozarjamo glavne odločevalce na problematike in zakonske ovire pri kroženju znanja

Zakonodaja
Internacionalizacija
Izzivi

 Naše vrednote

Vsak član je ambasador društva in ga sooblikuje s svojimi idejami

S svojim pogumom, ambicijo in mrežo soustvarjamo spodbujevalno okolje za skupnost VTISovcev v tujini in Sloveniji

Svoje znanje in izkušnje radi delimo in pomagamo drug drugemu 

Smo optimisti, v izzivih vidimo priložnosti in ne ovir

Uspehe članov skupaj proslavljamo in jih delimo kot primere dobrih praks

Proaktivno iščemo sodelovanja s Slovenijo in odpiramo nove priložnosti za kroženje znanja 

Delujemo transparentno in smo nepolitični

upravni odbor

 

Upravni odbor je sestavljen iz sedmih prostovoljcev, ki svojo energijo najbolj vneto posvečajo izvajanju poslanstva društva. Vsak član je zadolžen za določeno strateško področje.

 

PREDSEDNICA

 

Bojana Selinšek ↓

Sodelovanje na področju gospodarstva

Bojana Selinšek živi v Veliki Britaniji in je strokovnjakinja na področju podatkovne znanosti v onkologiji, kjer z uporabo umetne inteligence (globokega strojnega učenja) skušajo bolje razumeti biologijo raka in razviti medicinske produkte za boljšo zaznavo raka, njegovo diagnosticiranje, tarčno zdravljenje in napovedovanje tveganja razvoja, napredovanja bolezni in odziva na terapije. Trenutno je Senior Product Manager v angleškem podjetju Genomics England, odgovorna za razvoj nacionalne podatkovne platforme za raziskave raka, ki omogoča analizo podatkov različnih modalnosti z rabo UI (umetne inteligence). V prostem času je aktivna prostovoljka društva VTIS že od leta 2018, ko je bila odgovorna za organizacijo dogodkov v lokalnem odboru Velike Britanije in dveh interesnih skupin. Potem se je pridružila upravnemu odboru in prevzela vodenje strategije za grajanje prostovoljske skupnosti. Od leta 2024 je v upravnem odboru odgovorna za priložnosti kroženja znanja na področju gospodarstva in je prav tako predsednica društva. Povezovanje s Slovenijo ji veliko pomeni, tako preko identificiranja novih poslovnih priložnosti kot tudi zgolj deljenja dobrih praks in izmenjave izkušenj.

 

ZAKLADNIK

 

Tilen Višnjevec ↓

Strategija za financiranje in notranje procese društva

Tilen Višnjevec je dokončal magisterij iz ekonomije na Univerzi v Ljubljani in magisterij iz finance na Bi Norwegian Business School. Od leta 2017 deluje kot svetovalec in vodja na področju korporativnih financ za velika podjetja v hotelirskem sektorju in telekomunikacijah. Osredotoča se predvsem na učinkovito uporabo kapitalnih virov. Motivacijo mu predstavljajo zapleteni problemi, s katerimi se večina ljudi ne bi ukvarjala in v veselje in ponos mu je pridružitev VTIS-u, organizaciji, ki se posveča širjenju znanja in pomoči drugim. Mladim študentom želi pomagati razumeti širok spekter možnosti, ki so jim na voljo, in jih spodbujati k izkoriščanju le teh.

 

ČLANICA

 

Anita Šenk ↓

Povezovanje skupnosti

Anita Šenk, doktorica biomedicinskih znanosti, živi v Švici in ima več kot 10 let izkušenj dela v razvoju in raziskovanju v akademskem in farmacevtskem okolju. Po zaključku magisterija v Ljubljani se je Anita naprej zaposlila v farmacevtskem podjetju, nato odšla na službeno pot v tujino, kjer se je odločila ostati. Pozneje je naredila karierno spremembo in farmacevtsko industrijo zamenjala za akademsko okolje. Na Medicinski fakulteti v Bernu je končala doktorski študij in podoktorsko raziskovanje, v okviru katerega je preučevala različne mehanizme tvorbe ožilja ter sodelovala v izobraževalnem procesu študentov medicine in veterine. Naposled se vrnila v farmacevtsko industrijo – biotech podjetje, kjer danes deluje kot QC Project manager. Svoj prosti čas rada izkoristi za aktivno delovanje v društvu VTIS, pobeg v visokogorje, rada bere, pleše in razpravlja o perečih življenjskih temah ter problematikah. Veseli se novih poznanstev, sodelovanj, projektov ter izzivov.

 

TAJNIK

 

Žan Dapčevič ↓

Sodelovanje na področju znanosti in izobraževanja

Žan Dapčevič je diplomiral iz ekonomije in mednarodnega poslovanja na Univerzi v Aucklandu na Novi Zelandiji in trenutno opravlja študij Executive MBA na Said Business School Univerze v Oxfordu v Združenem kraljestvu. Je soustanovitelj in glavni izvršni direktor Academia, Visoke šole za kratkoročno visokošolsko izobraževanje v Mariboru, Slovenija. Poleg vodenja Academia je tudi član upravnega odbora Združenja slovenskih višjih strokovnih šol – Združenja HVC. Leta 2021 je Forbes Žana uvrstil med 30 manj kot 30 posameznikov v Evropi, ki spreminjajo svet s startupi, ki temeljijo na vplivu.

 

Član

 

Jure Vrhunc ↓

Strategija za deljenje znanja

Jure Vrhunc živi v Veliki Britaniji in je izkušen strokovnjak za strateško svetovanje in razvoj inovativnih, tehnično naprednih produktov. Z opravljenim MBA na London Business School in magisterijem iz inteligentnih sistemov z Univerze v Ljubljani je napredoval od vodilnega inženirja avtonomnih vozil do vloge ključnega stratega poslovne preobrazbe pri avtomobilskem podjetju Jaguar Land Rover. Njegov multidisciplinaren pristop združuje managersko ekonomijo, organizacijsko vedenje in finance z izkušnjami v razvoju novih tehnologij ter sklepanjem mednarodnih partnerstev. Jure je aktiven v več prostovoljnih dejavnostih in ima bogate medkulturne izkušnje. Obvlada več jezikov, IT orodij, je specialist podatkovne analitike, njegova strast do znanosti in narave pa se odraža v njegovem prizadevanju za sooblikovanje trajnostne prihodnosti.

 

ČLANICA

 

Neža Ribarič ↓

Pomoč v tujino in nazaj

Neža Ribarič je doktorica eksperimentalne fizike delcev in se ukvarja s preučevanjem osnovnih gradnikov narave in njihovih interakcij. Svoj dodiplomski študij je opravila na univerzi v Ljubljani, magistrirala in doktorirala pa je na Lancaster University v Veliki Britaniji. Trenutno kot podoktorska raziskovalka na Duke University v ZDA, svoje znanje še naprej izpopolnjuje in sodeluje pri iskanju nove fizike kot članica mednarodne kolaboracije ATLAS na velikem hadronskem trkalniku (LHC) v CERN-u. Zaveda se pomembnosti povezovanja za razvoj znanstvenih dejavnosti in njihovega komuniciranja širši javnosti. Kot članica upravnega odbora in organizatorka Simpozija društva VTIS si prizadeva za boljše kroženje znanja in povezovanja med slovenskimi raziskovalci doma in v tujini, informiranje mladih o priložnostih v tujini ter lajšanje odhoda v tujino in prihoda nazaj v domovino.

 

ČLAN

 

Rok Strniša ↓

Rast članstva in širjenje vsebin ter znamke

Rok Strniša se je po gimnaziji v Sloveniji odpravil na študij računalništva in umetne inteligence v Anglijo, kjer je doktoriral na University of Cambridge. Po študiju je najprej delal na učinkovitejši uporabi strojne opreme v raziskovalno-razvojnemu podjetju, potem na algoritmičnemu trgovanju v privatnem skladu tveganega kapitala in nazadnje na ustvarjanju virtualnih svetov za zabavno industrijo in vojsko, kjer je deloval kot tehnični vodja in strateški svetovalec. Pred kratkim je ustanovil svoje podjetje, ki razvija nove produkte na področju umetne inteligence.

PISARNA

 

Pisarna društva koordinira naše dnevne aktivnosti in skrbi za komunikacijo, poročanje in podporo pri izvedbi naših projektov. Pisarna je najbolj zaslužna, da naše dejavnosti in dogodki potekajo gladko.

 
Vodja pisarne
 
 

Vodja pisarne

Manca Kunaver ↓

Manca je diplomirana pravnica in bodoča magistra ekonomije. S tujino jo povezujejo aktivnosti v času študija v Ljubljani in več let izkušenj v multinacionalnem švicarskem podjetju, kjer je delovala kot vodja splošnih služb. Je tudi strastna teniška igralka. Kot izjemno dinamična oseba, vedno stremi k novim izzivom in projektom, predvsem pa uživa delovati v pozitivnih in ambicioznih ekipah. In prav vse to je našla v VTISu, katerega del je že vec kot 4 leta, in v katerem jo navdihujejo posamezniki z izjemno motivacijo, voljo in energijo pomagati ljudem in skrbeti za prihodnost Slovenije. Kot vodja pisarne je prvi glas Društva VTIS, odgovarja na emaile in sporočila, skrbi za nemoteno delovanje prostovoljcev, društveno administracijo in optimizacijo procesov, tehnično podporo, odnose s partnerji ter za privlačno vsebino na socialnih omrežjih. Skrbi za objave o dogodkih in aktivnostih društva ter koordinacijo povezano z njimi.

PISARNA

Nika Ivančič Rožanc ↓

Nika je magistrica strateškega tržnega komuniciranja (FDV Ljubljana). V času svojega študijskega izobraževanja je v tujini opravila Erasmus izmenjavo, kar ji je prineslo svojevrstno širino obzorij in odlično izkušnjo. Ima dve plati - organizacijsko in kreativno. Slednjo trenutno napolnjuje v prostem času, ki ga že od malih nog namenja ljubiljskim dejavnostim (petje, folklora), je članica mnogo društev, kar pa ji daje tudi pomembno razumevanje društvenega življenja. Organizacijska plat pa pride čudovito v ospredje prav v društvu VTIS, kjer kot strokovna sodelavka pisarne skrbi za vse vrste komunikacijo, organizacijo prostovoljcem in dogodkov društva, odgovarja na e-maile in je prva kontaktna točka za člane društva. V VTIS-u je našla izjemno skupnost raznolikih ljudi, kar zelo ustreza njeni vedoželjni naravi, ter društveno vizijo, ki jo občuduje.

 

Nadzorni svet

Trije člani nadzornega sveta spremljajo aktivnosti in poslovanje društva. Na ta način skrbijo, da ne bi prišlo do nepravilnosti ali delovanja v nasprotju s cilji društva.

 

Timotej Homar in

Tara Zver in

Vid Čibej in

POSVETOVALNO TELO

 

Posvetovalno telo Društva VTIS je začasno delovno telo, katerega primarna funkcija je svetovanje in povezovanje ter pomoč upravnemu odboru z nasveti glede nadaljnjega razvoja in usmeritev društva. Sestavlja ga 6 izkušenih posameznic in posameznikov z izjemno bogatimi kariernimi potmi, ki po svojih najboljših močeh svetujejo društvu pri njegovi nadaljnji rasti.

 
prof. dr. Danica Purg, direktorica, IEDC-Poslovna šola Bled.png
 

IEDC-Poslovna šola Bled

Danica Purg ↓

Prof. dr. Danica Purg je ustanoviteljica in direktorica IEDC-Poslovne šole Bled, med številnimi funkcijami je tudi predsednica mednarodnega združenja za razvoj managementa CEEMAN, ki povezuje prek 220 managerskih šol iz 53 držav, od januarja 2021 pa je tudi predsednica Združenja za razvoj managementa v rastočih gospodarstvih, ki je bilo soustanovljeno s strani CEEMAN-a in šestih združenj za razvoj managementa z vsega sveta.

Področje dela prof. dr. Purgove kot predavateljice in svetovalke zajema voditeljstvo, stile vodenja in osebni razvoj managerjev s posebnim poudarkom na razvoju voditeljev s pomočjo inspiracije, izhajajoče iz umetnosti in drugih poklicev. Za svoje izjemne dosežke na področju mednarodnega poslovnega izobraževanja je prejela številna priznanja, denimo: mednarodno priznanje Dekan leta 2010, ki ji ga je podelila Akademija za mednarodni management (AIB), predsednik Republike Slovenije jo je odlikoval s častnim znakom svobode za njen prispevek k razvoju managementa v Sloveniji ter Srednji in Vzhodni Evropi, januarja 2015 ji je Združenje Manager podelilo priznanje za življenjsko delo na področju managementa, decembra 2018 pa je prejela odlikovanje vitezinje Nacionalnega reda Legije časti.

Profesorica Danica Purg je častna doktorica na večih mednarodnih univerzah in prejemnica dveh častnih profesorskih nazivov. Diplomirala je iz političnih ved na Univerzi v Ljubljani, magistrirala in doktorirala pa na Univerzi v Beogradu. Usposabljala se je na svetovno znanih managerskih šolah INSEAD Fontainebleau, IMD Lausanne in Harvard Business School.

Ponosni smo, da bo prof. dr. Purgova s svoj inspiracijo in izjemno bogatimi izkušnjami na različnih področjih svetovala Društvu VTIS in njegovim članom, kako uspešno voditi rastoče društvo in kako se učinkovito povezati s slovenskim gospodarstvom.

maja mikek.png
 

celtra

Maja Mikek ↓

Maja Mikek je soustanoviteljica in finančna direktorica tehnološkega podjetja Celtra Inc., ki velja za eno nainovativnejših podjetij v zadnjem desetletju s prejetimi številnimi mednarodnimi nagradami in preko 200 zaposleni na 6 lokacijah po svetu. Leta 2012 je bilo njeno podjetje nagrajeno z American Business Awards in bilo imenovano za eno najinovativnejših tehnoloških podjetij na svetu, kar je izjemen uspeh ‘slovenskega’ podjetja, ki je internacionalno uspel.

Za Majo je bil slovenski trg že od nekdaj premajhen. To je spoznala v času študija, ko je opravljala MBA v Ameriki, natančneje v Bostonu na Babson Collegu. Številni kontakti in mreža ljudi, ki jih je spoznala prav tekom študija v tujini, so pomembno prispevali k njeni izjemni, uspešni podjetniški poti pri ustvarjanju podjetja. Celtra je že od začetkov, ko je bilo še nepoznani start-up, tesno povezana s Slovenijo, saj ima velik odstotek zaposlenih v pisarnah v Ljubljani. Maja pravi, da imamo v Sloveniji izjemne talente, primerljive s svetom, samo izkoristiti moramo slovenski potencial, stopiti iz cone udobja, sanjati in si upati. Maja je izjemna podjetnica, ki je s trdim delom, izredno ambicioznostjo in norimi idejami, prišla do uresničitve svojih sanj in zavidljivih uspehov. Društvu

VTIS bo s svojimi bogatimi izkušnjami ter idejami svetovala, kako lahko društvo raste predvsem na področju gospodarstva in povezovanja talentov z uspešnimi podjetju v Sloveniji in tujini.(Vir: https://siol.net/novice/slovenci-v-tujini/maja-iz-bostona-ki-ze-danes-zivi-svoje-sanje-427822)

urška velikonja.png
 

univerza georgetown

Urška Velikonja ↓

Urška Velikonja je redna profesorica na Pravni fakulteti Univerze Georgetown v Washingtonu, ZDA, kjer poučuje gospodarsko in pogodbeno pravo, raziskuje pa področje gospodarskega kriminala, zlasti kar zadeva javni pregon kršitev pravil kapitalskih trgov.

Njena študijska pot se je začela na Univerzi v Ljubljani, kjer je leta 2002 diplomirala na Pravni fakulteti. Po opravljeni diplomi se je odpravila na Univerzo v Harvardu v ZDA, kjer je leta 2003 magistrirala in leta 2009 na tamkajšnji univerzi tudi doktorirala. Po opravljenem doktoratu je prof. Velikonja delala na različnih akademskih položajih na Univerzi v Marylandu in na Univerzi Emory v Atlanti, ter tudi kot gostujoča predavanja na Univerze v Chicagu in Univerze Duke. Poleg predavateljskega in raziskovalnega dela se ukvarja tudi s pisanjem, predvsem na teme regulacije vrednostnih papirjev in izvrševanju. Dr. Velikonja je tudi članica Svetovne mreže Univerze v Ljubljani (SMUL), ki jo tudi nekaj let vodila. Zelo aktivna je pri ozaveščanju o problematiki kroženja znanja predvsem v slovenskem univerzitetnem sistemu.

Društvu VTIS bo svetovala predvsem na področju povezovanja in akrivnosti v akademski sferi, ter o možnostih in priložnostih za pospešeno kroženje znanja med tujino in slovenskimi univerzami.

miha košak.png
 

emona capital

Miha Košak ↓

Miha Košak je diplomiral na LSE v Londonu iz Ekonomije, magistriral na Univerzi Exeter (Ekonomija Evropske Skupnosti) in opravil MBA študij na Univerzi Bocconi v Milanu. Je sodelavec instituta Chartered Institute for Securities & Investment (FCSI) v Veliki Britaniji, imetnik diplome neizvršnega direktorja Financial Timesa.

Mag. Miha je trenutno član nadzornega sveta v Šiauliu Bankas v Litvi, svetovalec pri Emona Capital, investicijsko-svetovalnega podjetja s sedežem v Londonu, član svetovalnega odbora Fraport Slovenija in član strateškega odbora Elan Inventa. Miha je tudi zaupnik in sekretar Britanske slovenske družbe (BSS) in član upravnega odbora Britansko-slovenske gospodarske zbornice (BSCC). Je bivši član nadzornega sveta NLB dd, Abanka dd in Gorenje dd. Od leta 1991 dalje je pa tudi bil direktor številnih vodilnih finančnih ustanov, med drugim Barclays de Zoete Wedd, Credit Suisse First Boston, UBS, Citigroup in VTB Capital v Londonu, Milanu in Zürichu. Področje njegovega dela obsega predvsem finančno svetovanje in mednarodno bančništvo - od bančništva za podjetja, investicijskega bančništva, korporativnih financ, kapitalskih trgov in upravljanja premoženja; vodil je in sodeloval pri številnih pomembnih transakcijah združitev in prevzemov, privatizaciji in zbiranju kapitala v številnih sektorjih v Veliki Britaniji, EMEA, Rusiji in Aziji.

S svojimi 30 letnimi zkušnjami in številnimi funkcijami, ki jih opravlja, bo Miha društvu svetoval kakouspešno rasti in se učinkovito povezati z gospodarstvom ter ostalimi mednarodnimi institucijami.

Peter Štih1.png
 

sazu

Peter Štih ↓

Peter Štih je slovenski zgodovinar in akademik, ki je diplomiral iz zgodovine na Filozofski fakulteti v Ljubljani in tam nekaj let kasneje zaključil doktorski študij. Vmes je na Univerzi na Dunaju opravil triletni specialistični študij iz pomožnih zgodovinskih ved. Na ljubljanski Filozofski fakulteti je od leta 2004 redni profesor za slovensko srednjeveško zgodovino in pomožne zgodovinske vede, predaval pa tudi na Filozofski fakuleteti Univerze v Mariboru in gostuje na različnih evropskih univerzah. Leta 2007 je bil izvoljen za izrednega in leta 2015 za rednega člana Slovenske akademije znanosti in umetnosti (SAZU), od lanskega leta pa je njen predsednik akademije.

Poleg vse omenjenih funkcij je dr. Štih član številnih evropskih organizacij, od Avstrijske akademije znanosti, Inštituta za srednjeevropska kulturna srečanja v Gorici, Inštituta za avstrijske zgodovinske raziskave in Komisije za zgodovino in kulturo Nemcev v jugovzhodni Evropi, ter redni član Evropske akademije znanosti in umetnosti v Salzburgu. Ukvarja se tudi z raziskovanje in pisanjem, je avtor številnih del in raziskav. Za svoje izjemne dosežke je prejel zlato plaketo Univerze v Ljubljani.

S svojimi izjemno široko paleto in dolgoletnimi izkušnjami in številnimi izjemnimi dosežki bo dr. Štih društvu svetoval predvsem na področju delovanja v znanosti in umetnosti, kako ju preko društva spodbujati in pospeševati, ter predvsem razvijati mednarodno sodelovanje na obeh omenjenih področjih.

Jernej Ule.png
 

The Francis Crick Institute

Jernej Ule ↓

Jernej Ule je diplomiral iz molekularne biologije na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani, nato doktoriral na Univerzi Rockefeller v New Yorku, leta 2006 pa je vzpostavil novo raziskovalno skupino v v Cambridgeu v Veliki Britaniji (na MRC LMB).

Leta 2013 se je s skupino preselil v London, kjer je profesor molekularne nevroznanosti na UCL. Leta 2016 pa se je skupina preselila za 9 let na Inštitut Francis Crick v Londonu, kjer dela na raziskavah omrežij RNK (RNA networks lab). Leta 2020 je vzpostavil dodatno skupino na Kemijskem inštitutu v Ljubljani s podporo z Evropskega raziskovalnega sklada ERC, in obe skupini delujeta kot enota z rednimi izmenjavami, tedenskimi srečanji in skupinim letnim simpozijem. Njegova skupina razvija tehnike kot so iCLIP in hiCLIP, ki omogočajo zaznavanje stikov med proteini in molekulami RNA, ki se tvorijo v celicah. Tako raziskuje, kako mreže teh stikov uravnavajo izražanje genov, in kako poškodbe v stikih prispevajo k nevrološkim boleznim. Poleg raziskovalnega dela je dr. Ule član Evropske organizacije za molekularno biologijo (EMBO) in uredniškega odbora revije “Genome biology”. Za njegov prispevek k spodbujanju kroženja znanja tudi med Slovenci po svetu in domovini je prejel priznanje VTIS leta 2019.

S svojimi izkušnjami na različnih področjih, od predavateljskega do raziskovalnega dela, ter pridobivanja sredstev, bo dr. Ule društvu svetoval pri učinkovitemu kroženju znanja in povezovanju z akademskimi in raziskovalnimi ustanovami.

PRETEKLI ČLANI UO

Jan Lukšič, zakladnik (2014–2015) 

Ana Čehovin, tajnica (2014) 

Goran Đakovič, član UO (2014–2015) 

Tine Rus, član UO (2014–2015) 

Helena Uršič Vrabec, tajnica (2015–2016) 

Renata Ribežl, članica UO (2015–2016)

Blaž Tomc Zidar, član UO (2015–2018) 

Jana Javornik, zakladničarka (2016) 

Andreja Kržič Bogataj, članica UO (2015–2017) 

Klemen Žumer, član UO (2016) 

Lina Dmitrovič, zakladničarka (2017–2018) 

Petra Petan, tajnica (2017–2018) 

Sebastjan Glinšek, član UO (2017) 

Žiga Malek, član UO (2018) 

Kristi Hodak, članica UO (2018–2019) 

Anže Švara, član UO (2019) 

Gala Rogelj, članica UO (2016-2020) 

Vesna Makovšek, tajnica (2019-2020) 

Aleksandra Pekošak, članica UO (2020-2021) 

Timotej Homar, zakladnik (2018-2022) 

Vid Čibej, član UO (2018-2022) 

Tim Weber, tajnik (2020–2022) 

Lokalni odbori

 

Lokalni odbori so srca društva, kjer se izvajajo naše aktivnosti na terenu. Lokalni odbori skrbijo za našo skupnost in organizirajo lokalne dogodke in druge iniciative.   

 
austria.png

avstrija ↓

Andreja Ketiš Radič (vodja), Brina Zagorc, Ana Špilak, Nina Vidmar, Jakob Košir

belgija.png

belgija ↓

Ajda Gracia Golob (vodja), Anka Supej, Iza Grasselli, Tjaša Skočir, Sara Cerar

francija ↓

Eva Kobal (vodja), Maruša Godina, Maja Doljak, Miha Srdinšek

lux.png

italija ↓

Domen Škrab(vodja), Tjaša Lapanja, Lara Baler

nemcija.png

kanada ↓

Simon Pribac (vodja LO), Anamarija Novak

češka ↓

Miha Šaberl (vodja LO)

italy.png

nemčija ↓

Valentina Gregorčič (vodja), Iris Meško, Tin Jančevski, Tadej Uršič, Pia Klančar, Rebeka Jazbec

NL.png

nizozemska ↓

Saša Gorišek (vodja), Tara Zver (so-vodja), Lara Oprešnik, Uršula Stubelj, Blaž Istenič Urh, Urban Dremelj, Živa Dušak

skandinavija ↓

Rebeka Benedetič (vodja), Blaž Oder, Vita Rehberger, Veronika Bračič, Urša Štefan, Eva Meglič

slovenija ↓

Petra Jan (vodja), Dona Pavlin, Lucija Zorko, Ana Šemrov, Nina Lencek, Timotej Homar, Tjaša Prebil , Mateja Potočnik, Iza Pristavec

španija ↓

Lara Svet (vodja), Lana Besednjak

swiss.png

švica ↓

Neža Ribarič (vodja), Anita Šenk (vodja), Živa Vučkovič Mueller (vodja), Denis Horvat, Špela Šlamberger, Tim Weber, Anja Dobravec

velika britanija ↓

Ajda Pristavec (vodja), Staša Račnik, Nežka Zupan, Matej Reich, Eva Smrekar, Katja Obed, Katarina Obranovič O’Dell, Rok Čepin

ZDA ↓

Polona Šafarič Tepeš (vodja), Manca Urankar , Sonja Strah-Pleynet, Janja Kovačič, Lea Marolt Sonnenschein, Maj Krumberger, Alenka Žnidaršič

IRSKA ↓

Mitja Korelc (vodja LO), Žan Mark Breskvar

 
 

Interesne skupine

Pridruži se VTIS Interesnim skupinam na Slacku ter ustvarjaj nova sodelovanja in družbene povezave.

 

#DATA_SCIENCE ↓

Vodja skupine: Gabrijel Persin

#PRAVNIKI ↓

Vodja skupine: Hana Šerbec

#VTIS_ŠPORT ↓

Vodja skupine: Petra Ravbar

#VTIS_KNJIŽNI_KLUB ↓

Vodja skupine: Dona Pavlin

#EKONOMISTI ↓

#HEALTHCARE ↓

Vodja skupine: Eva Godina

#SLOVENKE_PO_SVETU ↓

Vodja skupine: Kaja Skerlj

#OSEBNOSTNA_IN_KARIERNA_RAST ↓

Vodja skupine: Tajda Glazer

#VESOLJE ↓

Vodja skupine: Matija Brumat

#KMETIJSTVO ↓

#IT-JEVCI↓

Vodja skupine: Aljoša Ošep

#TRAJNOSTNI_RAZVOJ ↓

Vodja skupine: Polona Zabret in Timotej Zrnec

#SLOVENSKI_MALČKI ↓

Vodja skupine: Aleksandra Pekošak

#INŽENIRJI ↓

Vodja skupine: Sandra Repše in Jan Groznik

#LIFE_SCIENCE ↓

#KREATIVCI↓

Vodja skupine: Pia Klančar

#DRUŽBOSLOVCI_IN_HUMANISTI ↓

Vodja skupine: Polona Zabret in Timotej Zrnec

#PRODUKTNI_MANAGEMENT ↓

Vodja skupine: Darija Šalehar

#UMETNOST_IN_KULTURA ↓

Vodja skupine: Valerie Wolf Gang

članstvo

 
 

Članstvo v društvu je brezplačno. V VTIS se lahko včlani vsakdo, ki verjame v moč povezovanja in je pripravljen sodelovati pri prizadevanjih za kroženje znanja med Slovenijo in tujino. Naši člani so študentje, raziskovalci in znanstveniki, gospodarstveniki in drugi strokovnjaki. Za “redno” članstvo sta potrebna slovensko državljanstvo in pa opravljen visokošolski študij oziroma raziskovalni program v tujini. Vsi ostali člani so “izredni” člani. 

color-bg.png

preteklo vodstvo

So posamezniki, ki so najbolj zaslužni za utrjeno skupnost VTISovcev iz vseh koncev sveta, ki jo imamo danes. Hvaležni smo jim, da so zagnano ustvarjali in vodili projekte in iniciative v preteklih letih.

 
igor.png
 

Ustanovitelj in predsednik (2014–2017)

Igor Cesarec ↓

Igor Cesarec je pobudnik, ustanovitelj in prvi predsednik Društva VTIS. V funkciji častnega predsednika svetuje upravnemu odboru. Je podpredsednik na oddelku za globalne ekonomske raziskave v ameriški banki Citigroup in je baziran v New Yorku. Odgovoren je za tematske raziskave različnih področij globalne ekonomije, s poudarkom na mednarodnih kapitalskih tokovih. Pred delom na Citigroupu je delal v ameriški banki Morgan Stanley v Londonu, in sicer je bil specializiran za trge denarnih valut in obveznic. Igor se je raziskovalno udejstvoval v organizacijah kot so International Monetary Fund (IMF), National Bureau of Economic Research (NBER) in Harvard University.

Igor je doktoriral na New York University (NYU), za svojo doktorsko dizertacijo pa je prejel prestižen Macrofinancial Modeling Fellowship s strani inštituta Becker Friedman Institute pod okriljem University of Chicago. Magisterij iz ekonometrije in matematične ekonomije ter dodiplomski študij iz ekonomije je opravil na London School of Economics (LSE).

Igor se že več kot 16 let ukvarja s povezovanjem slovenske skupnosti v tujini, s poudarkom na mladih in izobraženih. V Londonu je bil predsednik LSE Slovenian Society in član upravnega odbora British-Slovene Society, trenutno pa ima tudi mesto v Svetu Vlade Republike Slovenije za Slovence po svetu.

 

Predsednica (2020 - 2023)

Kristi Hodak ↓

Kristi

 
andreja.png
 

Predsednica (2018–2019)

Andreja Bogataj ↓

Andreja Bogataj je z odliko končala dodiplomski študijski program prava na Pravni fakulteti v Ljubljani. V času študija je opravljala enoletno izmenjavo na Ruprecht-Karls Universität v Heidelbergu in opravljala več mesečno prakso na Veleposlaništvu v Berlinu. Po uspešnem zaključku LL.M. programa iz nemškega prava na Ludwig-Maximilians-Universtät München, se je zaposlila kot mlada raziskovalka na Max-Planck inštitutu za socialno pravo in socialno politiko v Münchnu, kjer pripravlja doktorat. Je tudi predstavnica doktorskih študentov inštituta. V prostem času zelo rada potuje in pripravlja potopisne reportaže za slovenske revije in časopise.

 

Pogosta vprašanja in odgovori

  • Ali je članstvo v Društvu VTIS plačljivo?
    Ne, članstvo v Društvu VTIS je brezplačno, prav tako so brezplačne vse aktivnosti, dejavnosti in dogodki društva.

    Nisem redno študiral/a v tujini, me pa zelo zanima VTIS skupnost in aktivnosti društva, saj delam v tujini. Ali se lahko včlanim v društvo?
    Društvo VTIS je veselo vsakega posameznika, ki verjame v našo misijo. Vsi zainteresirani za aktivnosti in dejavnosti našega društva, ki ne izpolnjujejo vseh pogojev za redno članstvo (slovensko državljanstvo in študij / raziskovanje v tujini) lahko postanejo naši izredni člani/ce. Ob prijavi vas bomo povprašali za nekaj stavkov, zakaj želite postati naš izredni član. Izredni člani dobijo dostop do Slacka, prejemajo naš mesečni Novičnik in so vabljeni na vse naše dogodke. Izredni člani se ne morejo udeležiti Zbora članov, lahko pa sodelujejo pri večini ostalih dejavnostih in aktivnostih društva.

    Kako se lahko prijavim v VTIS digitalno skupnost na Slacku?
    Povezavo do Slacka najdeš v zadnjem mesečnem Novičniku, sicer pa nam lahko pišeš na info mail, da ti pošljemo povabilo. Slack lahko uporabljaš preko spletnega brskalnika ali pa si naloži mobilno aplikacijo Slack in izberi kanale, ki te zanimajo.

  • Kje lahko pridobim informacijo o VTIS dogodkih?
    Spremljajte našo spletno stran Dogodki in socialna omrežja (Facebook, Linkedin, Instagram, Twitter), kjer redno objavljamo vse aktualne dogodke po svetu in v Sloveniji.

    Nisem član-ic vašega društva, me pa zelo zanima dogodek, ki ga organizirate. Ali se ga lahko udeležim?
    Vsi dogodki, ki so objavljeni na naši javni spletni strani in socialnih omrežjih, so na voljo širši javnosti, članstvo ni pogoj za udeležbo.

    Na dogodku smo poslušali vaše zanimivo predavanje Dobre prakse globalnih zaposlovalcev. V našem podjetju vidimo velik potencial za sodelovanje. Kako pristopimo?
    Društvo VTIS je veselo vsakega podjetja in partnerja, ki verjame v našo misijo in vizijo, ter aktivnosti, ki jih izvajamo in dogodke, ki jih organiziramo. Pišite nam na mail ali predsednici Kristi Hodak za več informacij glede sodelovanja. Ponujamo različne oblike partnerstva partnerstva, katere bomo delili na uvodnem sestanku. Nekaj informacij je dostopnih tudi na naši spletni strani pod rubriko Partnerstva.

  • Sem dijak-inja / študent-ka in se po končani gimnaziji / študiju želim vpisati na univerzo v tujino? Ali mi lahko pomagate pri odločitvi glede izbire?
    Za vse dijakinje in dijake (in študente) v sklopu projekta VTIS Roadshow organiziramo kratka predavanja o študiju v tujini. Predavanja potekajo dvakrat letno (jeseni in spomladi) virtualno, občasno pa tudi predstavitve v živo na gimnazijah in fakultetah. Na ta način izveš več o možnostih študija v tujini, kateri študij izbrati, kako se začasno preseliti ter kako se soočiti z ostalimi izzivi v tujini. VTIS Roadshow je odlična priložnost, da spoznaš VTISovce, ki so že odšli na študij v tujino in jih povprašaš o njihovih izkušnjah. Za vse, ki razmišljajo o začetku ali nadaljevanju svoje študijske poti v tujini imamo program VTIS Mentorstvo. Nasvete glede izbire študija pa najdeš tudi v člankih na našem blogu, npr. Pet nasvetov pri izbiri dodiplomskega študija v tujini in brošurah s koristnimi informacijami o življenju in študiju v posamezni državi. Vedno pa se na nas lahko obrneš po nasvet ali informacijo preko maila.

    Kdaj bo potekal naslednji VTIS Roadshow?
    VTIS Roadshow poteka v jesenskem (oktober / november) in spomladanskem času (februar / marec), datumi varirajo iz leta v leto. Spremljajte našo spletno stran Dogodki in socialna omrežja (Facebook, Linkedin, Instagram, Twitter), da ne zamudite naslednjega dogodka.

    V naslednjem letu planiram na študij v tujini (npr. Nizozemska). Zanima me vpisani postopek in točkovanje na točno določeno univerzo. Ali mi pri tem lahko pomagate?
    Naši člani so prisotni po vseh večjih univerzah po svetu, zato je velika verjetnost, da tudi na tisti, po kateri povprašuješ. Prosim napiši nam sporočilo na mail s točno določeno univerzo, za katero se zanimaš, in povezali te bomo z osebo, ki je že šla skozi vpisni postopek in ti bo lahko podala informacije iz prve roke.

    Sem diplomant fakultete in razmišljam, da bi svoj doktorski študij opravil v tujini. Ker nikjer ne najdem informacij, sem se obrnil na vas. Mi lahko pomagate?
    Svetujemo ti, da se prijaviš kot VTIS Mentoriranec v brezplačen program VTIS Mentorstvo in povezali te bomo s strokovnjaki z izkušnjami na področjih, ki te zanimajo. Program VTIS Mentorstvo je namenjen vsem, ki iščejo smernice na poti do svojih ciljev in jim mentor lahko pri tem pomaga. Program poteka dvakrat letno in traja 5 mesecev. Več informacij in spletni obrazec za prijave najdeš na naši spletni strani v rubriki Mentorstvo.

    Sem šolska svetovalna delavka in imam situacijo, ko se naša dijakinja zaključnega letnika zanima študij v tujini, s tem pa imamo precej malo izkušenj. Dijakinja bi želela čim več informacij o tem ali za študij nujno potrebuje splošno maturo ali ne, kako je s certifikati o znanju angleščine in zanimajo jo nasploh vse ključne informacije o študiju v tujini. Ali nam v VTISu pri tem lahko pomagate?
    Naše članice in člani po celem svetu lahko dijakinjam in dijakom svetujejo na različnih področjih glede izbire, vpisa in informacij o samem študiju v tujini. Pomembno nam je, da pridobimo čimveč informacij od dijaka/dijakinje o tem, na katerem področju želi študirati, kaj ga zanima, v kateri državi bi želel študirati, na kateri univerzi itd. Naši člani so prisotni po vseh večjih univerzah po svetu in delujejo na različnih področjih, zato je velika verjetnost, da tudi na tisti, po kateri povprašujete. Pišite nam na mail, da pridobimo informacije oziroma vas povežemo z našimi članicami / člani.

    V koliko na vaši šoli obstaja velik interes za študij v tujini, se lahko dogovorimo za individualen dogodek VTIS Roadshow na vaši gimnaziji / fakulteti / organizaciji, na katere bodo vaši dijaki oziroma študentje izvedeli več o možnostih študija v tujini, kateri študij izbrati, kako se začasno preseliti ter kako se soočiti z ostalimi izzivi v tujini, iz prve roke iz izkušenj naših članov in članic, ki so že odšli v tujino. Če bi radi, da organiziramo Roadshow na vaši gimnaziji / fakulteti / organizaciji nam pošlji email.

  • Preselil/a sem se oziroma zaključil/a sem študij, vendar se naprej prejemam vaše maile, ki ne ustrezajo moji lokaciji / interesom. Kako lahko posodobim informacije?
    Spremembo – posodobitev svojih podatkov (sprememba države, področja, maila, statusa itd.) nam prosim sporoči na info mail, da ti bomo lahko pošiljali samo relevantne maile.

    Kako se lahko bolj aktivno vključim v aktivnosti društva v državi, kjer študiram / delam?
    Društvo VTIS ponuja različne možnosti udejstvovanja: preko lokalnih skupnosti v mnogih državah (Avstrija, Avstralija, Azija, Belgija, Češka, Francija, Italija, Kanada, Luksemburg, Nemčija, Nizozemska, Skandinavija, Slovenija, Španija, Švica, Velika Britanija, ZDA), Slack digitalne skupnosti, kjer se povezujemo po državah, področjih, izmenjujemo informacije in nasvete, iščemo sodelovanja, delimo zanimive vsebine te ponudbe za delo, raziskovanje, projekte itd.

    Klikni na enega izmed spodnjih linkov ali pa nam piši na info mail s svojim predlogom, kako bi želel/a sodelovati:
    Pridruži se lokalnemu odboru
    Predstavi svojo zgodbo preko Velikih Korakov
    Predstavi svojo izkušnjo v tujini preko Roadshowa
    Predstavi svojo izkušnjo na enem izmed VTIS dogodkov
    Postani mentor/ica
    Sodeluj pri raziskovalnih projektih

    Vpisan sem v Slack. Kaj zdaj? Kako lahko najbolje izkoristim to platformo?
    Avtomatsko te bomo umestili v nekaj splošnih kanalov, ter kanal tvoje države, v kateri trenutno bivaš (če bivaš v več državah oziroma ko se preseliš, nam sporoči). Poleg splošnih kanalov imamo tudi kanale po strokah (#kreativci, #ekonomisti, #life_science, #it-jevci itd.) in po interesih (#vtis_šport, #vtisknjižniklub, #vtis_poslovnepriložnosti, #znanstvenasodelovanja #covid-19 itd.). Če se želiš kakšnemu pridružiti, nam sporoči oziroma razišči med odprtimi kanali in vstopi. Za začetek ti predlagamo, da se predstaviš v kanalu #predstavi_in_sodeluj in v kanalu tvoje države, da vzpostaviš stik. Da boš bolj na tekočem, si naloži mobilno aplikacijo Slack in izberi kanale, ki te zanimajo - od tistih za iskanje kariernih priložnosti, razpisov do lokalnih in strokovnih kanalov, kjer se lahko povežeš s strokovnjaki s svojega področja s celega sveta. Vedno lahko vprašaš za nasvet, priporočilo, izkušnjo glede najrazličnejših tem, študijskih, kariernih, življenjskih, vsakdanjih.

  • Septembra prvič odhajam na študij v tujino. Želim se povezati z Slovenkami in Slovenci, ki so v moji državi, da mi dajo kakšen koristen nasvet pred odhodom, za odhod in ob prvih korakih v novem okolju. Mi lahko pomagate s povezavami?

    Vsekakor, včlani se v naše društvo in povezali te bomo z našimi članicami in člani v državi, v katero odhajate. Poleg tega boste postali del naše digitalne Slack skupnosti, povabljeni boste v kanal svoje države, kjer se lahko predstavite, spoznate druge člane in vprašate za nasvet, informacijo, pomoč, ali pa samo za kavo ali tek 😊.

    V sklopu projekta Prvi VTIS – iz Slovenije v svet pa vsako leto v mesecu avgustu organiziramo dogodek namenjen študentom in raziskovalcem, ki se prvič odpravljajo v tujino. Preko dogodka imaš možnost pridobiti odgovore na konkretna vprašanja glede na državo, ki te zanima, in se povezati z ostalimi, ki so v isti situaciji in se tudi odpravljajo v tujini ter našimi alumni člani v sproščenem vzdušju. Vedno pa se na nas lahko obrneš po nasvet ali informacijo preko maila.

    Zelo rad bi svoje znanje, nasvete in izkušnje predajal mladim in jim pomagal na podlagi svojih več letnih izkušenj študija, dela in življenja v tujini. Lahko to storim preko Društva VTIS?
    Zelo smo veseli vsakega novega člana/ice – prostovoljca/ke, ki začuti, da bi s svoje izkušnje delil/a z mladimi, oziroma sočlani/cami. Društvo VTIS ponuja različne možnosti, preko katerih lahko deliš svoje znanje in izkušnje, mentoriraš in predstaviš svoje delo, ter s tem morda koga navdušiš za določeno področje, vzpostaviš sodelovanje.

    Predstavi svojo zgodbo preko Velikih Korakov
    Predstavi svojo izkušnjo v tujini preko Roadshowa
    Predstavi svojo izkušnjo na enem izmed VTIS dogodkov
    Postani mentor/ica

    Kako se lahko prijavim v VTIS digitalno skupnost na Slacku?
    Povezavo do Slacka najdeš v zadnjem mesečnem Novičniku, sicer pa nam lahko pišeš na info mail, da ti pošljemo povabilo. Slack lahko uporabljaš preko spletnega brskalnika ali pa si naloži mobilno aplikacijo Slack in izberi kanale, ki te zanimajo.

    Vpisan sem v Slack. Kaj zdaj? Kako lahko najbolje izkoristim to platformo?
    Avtomatsko te bomo umestili v nekaj splošnih kanalov, ter kanal tvoje države, v kateri trenutno bivaš (če bivaš v več državah oziroma ko se preseliš, nam sporoči). Poleg splošnih kanalov imamo tudi kanale po strokah (#kreativci, #ekonomisti, #life_science, #it-jevci itd.) in po interesih (#vtis_šport, #vtisknjižniklub, #vtis_poslovnepriložnosti, #znanstvenasodelovanja #covid-19 itd.). Če se želiš kakšnemu pridružiti, nam sporoči oziroma razišči med odprtimi kanali in vstopi. Za začetek ti predlagamo, da se predstaviš v kanalu #predstavi_in_sodeluj in v kanalu tvoje države, da vzpostaviš stik. Da boš bolj na tekočem, si naloži mobilno aplikacijo Slack in izberi kanale, ki te zanimajo - od tistih za iskanje kariernih priložnosti, razpisov do lokalnih in strokovnih kanalov, kjer se lahko povežeš s strokovnjaki s svojega področja s celega sveta. Vedno lahko vprašaš za nasvet, priporočilo, izkušnjo glede najrazličnejših tem, študijskih, kariernih, življenjskih, vsakdanjih.

    Kakšne so prednosti sodelovanja / partnerstva z Društvom VTIS?
    Partnerstvo z društvom omogoča naprednim in v prihodnost naravnanim organizacijam edinstvene priložnosti za povezavo z našo skupnostjo, ki združuje perspektive in izkušnje več kot 2000 članov v več kot 50 državah sveta. Društvo VTIS s partnerji sodeluje pri dogodkih, projektih in promociji: objava zaposlitvenih oglasov med našimi člani, sodelovanje na VTIS Kariernem dnevu, promocija podjetja in njegovih dogodkov (konference, webinarji, karierni dogodki), organizacija skupnega dogodka VTIS in partnerja, sodelovanje pri pripravi stališč, analiz in publikacij povezanih s cilji, za katere se zavzemata VTIS in partner ter druge oblike sodelovanja po dogovoru.

  • Kakšne so prednosti sodelovanja / partnerstva z Društvom VTIS?
    Partnerstvo z društvom omogoča naprednim in v prihodnost naravnanim organizacijam edinstvene priložnosti za povezavo z našo skupnostjo, ki združuje perspektive in izkušnje več kot 2000 članov v več kot 50 državah sveta. Društvo VTIS s partnerji sodeluje pri dogodkih, projektih in promociji: objava zaposlitvenih oglasov med našimi člani, sodelovanje na VTIS Kariernem dnevu, promocija podjetja in njegovih dogodkov (konference, webinarji, karierni dogodki), organizacija skupnega dogodka VTIS in partnerja, sodelovanje pri pripravi stališč, analiz in publikacij povezanih s cilji, za katere se zavzemata VTIS in partner ter druge oblike sodelovanja po dogovoru.

    Na dogodku smo poslušali vaše zanimivo predavanje Dobre prakse globalnih zaposlovalcev. V našem podjetju vidimo velik potencial za sodelovanje. Kako pristopimo?
    Društvo VTIS je veselo vsakega podjetja in partnerja, ki verjame v našo misijo in vizijo, ter aktivnosti, ki jih izvajamo in dogodke, ki jih organiziramo. Pišite nam na mail ali predsednici Kristi Hodak za več informacij glede sodelovanja. Ponujamo različne oblike partnerstva partnerstva, katere bomo delili na uvodnem sestanku. Nekaj informacij je dostopnih tudi na naši spletni strani pod rubriko Partnerstva.

Imaš vprašanja oziroma predloge za vodstvo društva? Piši nam na spodnji obrazec (vedno nas lahko najdeš tudi na Slack-u).