Skupnost

Si v tujini in iščeš koristne povezave? Si v Sloveniji in bi se rad povezal s svetom? Vključi se v našo globalno VTIS skupnost!

lokalne-skupnosti.png

Lokalne skupnosti

Osebne vezi so naše največje bogastvo. Zato si v društvu prizadevamo, da le–te nenehno negujemo, tkemo in krepimo na medsebojnih druženjih. Preko leta organiziramo vrsto dogodkov tako doma kot po svetu. Dogodki društva v tujini poleg povezovalne funkcije tudi pomembno prispevajo k promociji slovenske kulture, znanosti in raziskav v svetu. V zadnjem času organiziramo vedno več digitalnih dogodkov preko platforme Zoom. Sledi nam na socialnih omrežjih, da ne zamudiš dogodka v svoji državi bivanja.

Slack digitalna skupnost

Slack platforma nam omogoča hitro izmenjavo predlogov in idej, odpiranja diskusij in iskanja rešitev. Na Slacku delimo zanimive vsebine ter ponudbe za delo, sodelovanje ali raziskovanje. Organiziramo tudi Slack Q&A dogodke, kjer povabimo zanimive osebnosti in jih povprašamo o relevantnih temah: na primer o vrnitvi v Slovenijo, iskanju službe, štipendij, znanstvenih sodelovanj in podobno. Na Slacku imamo tudi kanale, ki so namenjeni posameznim strokam – znanstvenikom, pravnikom, ekonomistom, kreativcem in mnogim drugim. Link do Slacka ti pošljemo ob prijavi oz. nam piši na info@drustvovtis.si.

49012473_1321337431324863_6671319765404876800_o.jpg

Tradicionalno prednovoletno srečanje

V času novoletnih praznikov organiziramo tradicionalni zbor članov, ki mu sledi sprejem pri predsedniku Republike Slovenije. Na zboru glasujemo o novih članih upravnega in lokalnih odborov, predstavimo naše iniciative ter načrtujemo za prihodnost VTISa. Sprejem je namenjen predvsem druženju, osrednji del pa zajema okroglo mizo, na kateri razpravljamo o izbrani relevantni tematiki s področja izobraževanja in raziskovanja Slovencev v tujini.

Sodelovanje

Bi se radi aktivno vključili v organizacijo dogodkov, projektov ali drugih iniciativ? Vedno smo veseli novih prostovoljcev, ki verjamejo v našo vizijo in nam jo pomagajo uresničevati.

IMG_2908+%281%29.jpg

Pridruži se lokalnemu odboru

Trenutno smo s svojo mrežo lokalnih odborov prisotni v 14 državah po svetu (več). Če želiš aktivno prispevati h kroženju znanja in povezovanju lokalnih skupnosti, se pridruži lokalnemu odboru v tvoji državi preko spodnjega obrazca, če pa želiš ustanoviti novega v državi, kjer še nismo prisotni, nam piši na info@drustvovtis.si.

pexels-photo-1995842.jpg

Predstavi svojo zgodbo preko Velikih Korakov

V okviru iniciative Veliki Koraki preko socialnih medijih predstavili že preko 100 VTISovcev z njihovo navdihujočo osebno zgodbo.

Deli svojo študijsko oz. karierno zgodbo (npr. anekdoto, motivacijo) ali predlagaj so-VTISovca in tako prispevaj k deljenju znanja VTISovcev s Slovenijo in Slovenci po svetu ter promocijo novih poklicev, študijskih smeri in raziskovalnih področij (več).

60064492_1488902044568400_2896288196507729920_n.jpg

Predstavi svojo izkušnjo v tujini preko Roadshowa

V lanskem letu smo obiskali kar 11 šol po Sloveniji. Če želiš tudi ti predstaviti svojo zanimivo izkušnjo iz tujine, podati nekaj nasvetov o študiju ter življenju v tujini in predstaviti društvo na tvoji bivši šoli (ali še kje drugje), nam piši na info@drustvovtis.si.

104496042_2205303802928217_5921363159555794271_n.jpg

Povabi svoje prijatelje v društvo

Pomagaj nam razširiti in okrepiti našo mrežo preko svojih osebnih poznanstev – povabi svoje prijatelje v našo skupnost.

Prvi_vtis_2019_janezkotar-129.jpg

Postani mentor

Deli svoje izkušnje in znanje z naslednjo generacijo VTISovcev. VTIS Mentor je enkratna priložnost, da pomembno prispevaš h kariernemu razvoju svojih mentorirancev.

i-Pbfz9Z7-X4.jpg

Sodeluj pri raziskovalnih projektih

Vključi se na razne raziskovalne projekte (npr. VTIS Internacionalizacija, VTIS Zakonodaja, VTIS Gospodarstvo) in s svojimi izkušnjami prispevaj k ustvarjanju novih priložnosti za mednarodna sodelovanja in učinkovitejši prenos znanja med Slovenijo in tujino.

48429417_1321331974658742_8045817193998319616_o.jpg

Zbor članov

Pridruži se nam na Zboru članov, ki poteka enkrat letno ob koncu vsakega koledarskega leta. Na zboru pregledamo rezultate delovanja društva v preteklem letu in sprejemamo odločitve o prihodnosti.