VTIS Nizozemska: Slovensko znanje v tujini

Dragi VTIS-ovci in VTIS-ovke na Nizozemskem,

čas je, da se vnovič srečamo!

Srečanje za stare in nove člane ter vse, ki bi to radi postali, bo v soboto, 26. novembra 2022, s pričetkom ob 14.30 v den Haagu (točno lokacijo bomo naknadno sporočili vsem prijavljenim).

V sklopu dogodka bomo predstavili delovanje Društva VTIS in Veleposlaništva Slovenije na Nizozemskem. Hkrati bodo svoje delo, poslovne izkušnje in raziskovanje predstavili Slovenci dejavni na Nizozemskem. Po uradnem delu bo čas za spoznavanje in druženje.

OBVEZNA PRIJAVA (število mest je omejeno) >> https://www.eventbrite.com/e/450488321697

SODELUJOČI:

Rok je letos začel s magistrskim programom "Okoljski management" s poudarkom na trajnosti. Minula 4 leta je živel v Groningenu, ker je prvo leto študiral psihologijo, nakar se je odločil za program Biologije in ga uspešno dokončal z diplomo. V sklopu Univerze v Groningenu je bil tudi ambasador Zelene pisarne odgovorne za izvršitev in promocijo trajnostnih projektov. V preteklosti je sodeloval z Stichting app (Nizozemska), zavetišču za živali, rešene z nezakonitega trga in pa z Živalskim vrtom Ljubljana, kjer je bil učitelj in organizator poletne šole.

Nejc je diplomiral na programu 'Tehnologija prometa' na Fakulteti za pomorstvo in promet, Univerza v Ljubljani. Magistrski študij je nadaljeval na programu Promet, Infrastruktura in Logistika na Tehnični Univerzi Delft, kjer trenutno tudi opravlja doktorski študij. V sklopu doktorata raziskuje potovalne navade v javnem potniškem prometu in kako nove storitve (Uber) ter pandemija vplivajo na spremembo potovalnih navad. Poleg tega sodeluje tudi v nevladni Koaliciji za Trajnostno Prometno Politiko v Sloveniji, kjer aktivno spremljajo izvedbo prometnih predpisov, načrtov in projektov.

Kristina je zaposlena na Adidas-u, kjer za evropski trg vodi horizontalne kampanje, kot sta na primer FIFA Svetovno prvenstvo v nogometu in Black Friday: njeno delo je povezovanje oddelkov platform in mobilnih aplikacij spletne prodaje. Skozi vrata podjetja je prvič stopila kot pripravnica zadnjega leta magistrskega študija Mednarodnega poslovanja na Univerzi v Ljubljani v Nemčiji, nato pa nadaljevala z delom v Adidas-ovem globalnem digitalnem središču na Nizozemskem, kjer je še danes.

*Za več informacij smo vam na voljo preko e-maila: info@drustvovtis.si.

Upamo, da se vidimo v čim večjem številu!

Ekipa društva VTIS & Lokalni odbor Društva VTIS na Nizozemskem (Nejc Geržinič, Lana Škrlec, Lara Oprešnik, Maruša Mohar, Špela Korat, Tara Zver)

*Dogodek omogoča Urad vlade za Slovence v zamejstvu in po svetu in partnerji društva.