VTIS Skandinavija: Muzejski VTIS(i)

• Natural History Musem of Denmark 7 Øster Voldgade København, 1307 Denmark (map)

Drage VTIS članice in člani v Skandinaviji,

tokrat lokalni odbor društva VTIS v Skandinaviji organizira zanimivo srečanje, na katerem se bomo odpravili na ogled Prirodoslovnega muzeja Danske (Natural History Museum of Denmark) in tamkajšnje 'the Palm House', ki se nahaja v botaničnem vrtu. Trenutno je v muzeju poleg stalne zbirke na temo mineralov na ogledu tudi razstava slik z natečaja "Wildlife Photographer of the Year" in umetniška instalacija "Marie Lund in the Palm House".

Muzej skrbi za upravljanje danskih nacionalnih naravoslovnih zbirk ter z njimi povezane raziskave in ozaveščanje javnosti. Zbirke vključujejo cca. 14 milijonov predmetov, zbranih v 400 letih, vključno s kožami, okostnjaki, herbarijskimi rastlinami, fosili, minerali in meteoriti. Živa zbirka v Botaničnem vrtu obsega cca. 9.000 različnih rastlinskih vrst, kot so orhideje, kaktusi, mesojede rastline in eksotične drevesne vrste.

Vabljeni, da se nam pridružite v soboto, 16. marca 2024, ob 11.00.

Zbirno mesto je pred vhodom v muzej s strani Øster Voldgade. Točna lokacija zbiranja: TUKAJ.

Vstopnice: trenutno spletna stran za nakup preko spleta ne deluje, zato bomo kupili vstopnice kar na licu mestu (glede na število udeležencev bomo morda lahko koristili tudi kakšen skupinski popust). Sicer pa so cene vstopnic za posameznika sledeče:

• odrasli:115 DKK,

• otroci (3-17 let): 50 DKK in

• študenti z veljavno študentsko izkaznico: 50 DKK.

>> PRIJAVA <<

Vabljen_a, da razširiš povabilo med svoje prijatelje.

Se vidimo!

- - - - - -

Ekipa društva VTIS & LO Skandinavija (Rebeka Benedetič (vodja), Veronika Bračič, Eva Meglič, Blaž Oder, Vita Rehberger in Urša Štefan)

*Dogodek omogoča Urad vlade za Slovence v zamejstvu in po svetu in partnerji društva.