Okrogla miza: Pravo in podnebne spremembe

Spoštovani,
vabimo vas, da se pridružite okrogli mizi z naslovom "Pravo in podnebne spremembe", ki bo potekala preko platforme ZOOM v ponedeljek, 13. maja 2024 ob 19.00 CET.

Okrogla miza, ki jo organizirata VTIS interesni skupini #pravniki in #trajnostni_razvoj, bo raziskovala povezavo med pravom in izzivi, ki jih prinašajo podnebne spremembe.

Poglobili se bomo v vprašanja pravnega okvira za reševanje podnebnih izzivov ter obravnavali aktualne pravne instrumente in njihovo učinkovitost pri spopadanju s podnebnimi spremembami.

GOSTJE OKROGLE MIZE

Naši trije gostje, strokovnjaki na področju prava in okolja, bodo delili svoja znanja, izkušnje in stališča:

1. dr. Marko Maver, namestnik direktorja Direktorata za naravo na Ministrstvu za naravne vire in prostor

2. Antonija Božič Cerar, Gospodarska zbornica Slovenije, direktorica Strokovne službe za varstvo okolja

3. doc. dr. Maša Kovič Dine, Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani

Dogodek bo trajal približno 90 minut, vključno z možnostjo vprašanj in razprave.

Prosimo, da se prijavite preko Eventbrite, kjer boste prejeli tudi dodatne informacije o poteku dogodka in dostopu do ZOOM srečanja.

>> PRIJAVA <<

Veselimo se vaše udeležbe in plodne razprave o tej pomembni temi!

Ekipa društva VTIS in interesni skupini #pravniki (Hana Šerbec, vodja) ter #trajnostni_razvoj (Polona Zabret in Timotej Zrnec, vodji).

------------------------------------------------

EMAIL: info@drustvovtis.si

WWW: Društvo VTIS | Postani del vodilne skupnosti za kroženje znanja

*Dogodek omogoča Urad vlade za Slovence v zamejstvu in po svetu in partnerji društva.