Meet-up #healthcare + #data_science: AI v medicini

UMETNA INTELIGENCA V MEDICINI

Dragi raziskovalci, študenti medicine/podatkovnih znanosti/računalništva, zdravniki, ... in vsi ostali zainteresirani za sedanjost in prihodnost umetne inteligence v medicini.

Umetna inteligenca je revolucionirala številna področja, vključno z medicino, in prinaša inovativne možnosti za izboljšanje diagnoz, zdravljenja in oskrbe pacientov.

Interesni skupini društva VTIS, #healthcare in #data_science, v letošnjem letu oblikujeta cikel dogodkov z osrednjo tematiko 'AI v medicini', ki se je bomo dotaknili z raznolikih zornih kotov. Vabimo vas na prvi dogodek v ciklu, ki bo v sredo, 24. aprila 2024, ob 18.30, preko ZOOM-a*.

Naši govorniki, izkušeni strokovnjaki na področju umetne inteligence in medicine, bodo delili svoje znanje, izkušnje in najnovejše raziskave. Poleg tega bomo imeli tudi priložnost za razpravo in mreženje s kolegi iz industrije, raziskovalci in akademiki.

Predavatelji prvega dogodka so priznani slovenski znanstveniki in nadarjeni doktorski študenti na področju AI v medicini.

Na prvem dogodku bodo z nami:

• dr. Žiga Avsec (raziskovalec v podjetju DeepMind, član društva VTIS): Predicting variant pathogenicity with AlphaMissense, AlphaMissense, an adaptation of AlphaFold fine-tuned on human and primate variant population frequency databases to predict missense variant pathogenicity

• Pavlin Poličar (doktorski študent na FRI Ljubljana): Ugotavljanje specializacij zdravnikov s pomočjo umetne inteligence na podlagi izdanih receptov

• Gašper Podobnik (doktorski študent FE Ljubljana): Umetna inteligenca odpira nove priložnosti v medicinskih slikovnih tehnologijah

• doc. dr. Andrej Srakar (docent na EF Ljubljana): Modeli umetne inteligence pri raziskovanju zdravja in staranja prebivalstva: teoretski in empirični rezultati

*Prijava preko Eventbrite je obvezna. Šele po prijavi prejmete ZOOM povezavo do dogodka.

>> PRIJAVA <<

Veselimo se srečanja z vami in skupnega raziskovanja vznemirljivega področja umetne inteligence v medicini.

Lepo vabljeni!

------------------

Ekipa društva VTIS in Eva Godina (vodja #healthcare) + Gabrijel Peršin (vodja #data_science)

Društvo VTIS | Postani del vodilne skupnosti za kroženje znanja

*Dogodek omogoča Urad vlade za Slovence v zamejstvu in po svetu in partnerji društva.

Earlier Event: April 18
VTIS Avstrija: Biljard večer