Drugi krog VTIS Mentorstva s skoraj podvojenim številom mentorskih parov

Manca Kunavar

Projekt Mentorstvo je v polnem zagonu. Uspešno smo štartali drugi krog mentoriranja, v katerem smo ponovno prejeli številne prijave. V spomladanskem krogu, ki bo trajal od maja do septembra, smo skoraj podvojili število iz prvega kroga (27) in tako sestavili kar 48 mentorskih parov.

Članek_mentorstvo_fotka 1.jpg

Naši mentorji in mentoriranci so večinoma že opravili spoznavni pogovor pred samim srečanjem, pri čemer so vsi izkazali izredno motiviranost, angažiranost in pripravljenost pomagati, tako da se nam ponovno obetajo zelo uspešna sodelovanja. Poleg samih srečanj 'ena na ena' smo vzpostavili tudi Slack kanal, v katerem so prisotni vsi mentorski pari, ki si tako lahko izmenjujejo informacije in nasvete, ter se mrežijo.

Na podlagi prejetih prijav za mentorirance, smo naredili nekaj statistik, ki so razvidne iz spodnji grafov. Predvsem smo želeli analizirati profile mentorirancev, koga najbolj zanima tovrstni program. Analiza je pokazala, da se to mlade ženske, v starosti med 20 in 25 let, katere študirajo. Zanimivo je, da je med prijavami veliko prijaviteljev, ki še niso naši člani/ce in so za program izvedeli preko svojih prijateljev in šole ali pa preko naše spletne strani oziroma socialnih omrežij.

Članek_mentorstvo_fotka 2.jpg.png

VTIS Mentorji bodo mentorirancem tekom programa pomagali s svojim znanjem in izkušnjami. Tudi sami so bili v podobnem položaju kot mentoriranci, tudi takrat, ko študij v tujini še ni bil tako običajen korak kot danes, in jih še kako dobro razumejo. VTIS Mentoriranci pa so odprti in vedoželjni mladi, ki morajo biti tekom programa pripravljeni na pogovor z VTIS Mentorjem, predvsem pa morajo z mentorjem deliti informacije, ki so pomembne za njihovo osebno in strokovno rast.

Naše mentorirance drugega kroga smo povprašali o tem, kaj pričakujejo od programa VTIS Mentorstvo in prejeli smo zanimive odgovore, pri čemer so v ospredju pomoč pri kariernih nasvetih in umeritvah ter nasveti glede študija v tujini ter seveda navezovanje stikov oziroma nova poznanstva. Podroben prikaz pričakovanj je prikazan v spodnjem grafu.

Na naši spletni strani je v program VTIS Mentorstvo vključenih že preko 70 mentorjev. Med njimi so tudi bivši in sedanji predsedniki Društva VTIS, profesorji na najboljših svetovnih univerzah, podjetniki in drugi izjemno uspešni posamezniki, vsi z bogatimi izkušnjami. V kolikor se bi želeli pridružiti programu, imamo na voljo več kot 80 mest za mentorirance. Več informacij in prijave: https://www.drustvovtis.si/si/aktivnosti/mentorstvo

Uspešen projekt VTIS Mentorstvo je plod izjemnega dela pobudnice in vodje projekta dr. Aleksandra Pekošak, članice VTIS upravnega odbora. Hvala Aleksandra!