Dobrodošli na spletni strani Društva v tujini izobraženih Slovencev.

VTIS Berlin 2019

VTIS Berlin 2019

Slovensko znanje v svetu

Berlin, 27. 11. 2019, ob 18. uri

VTIS_logo_tekst_levo2

Društvo VTIS, v sodelovanju z Veleposlaništvom Republike Slovenije v Berlinu, ponovno organizira dogodek “VTIS Berlin 2019: slovensko znanje v svetu”. Dogodek je del globalne serije dogodkov, s katerimi spodbujamo povezovanje, medsebojno sodelovanje, delitev izkušenj in predstavitev strokovnega dela Slovencev, ki delujejo v tujini. Na dogodku bodo sodelovali vrhunski strokovnjaki, ki bodo predstavili svoje delo in izkušnje pri razvoju novih tehnologij na področju okolju prijaznejšega in bolj trajnostnega gospodarstva. Prisotne bo uvodoma nagovoril veleposlanik Republike Slovenije v Berlinu, nj. eksc. mag. Franc But. Predstavitvam in okrogli mizi bo sledilo druženje v dobri družbi in prigrizku.

Dogodek bo potekal v sredo, 27. 11. 2019, ob 18.00 uri v prostorih Veleposlaništva RS v Berlinu na naslovu Hausvogteiplatz 3-4, 10117 Berlin.

Informacije o dogodku

Program dogodka
Čas Vsebina
18:00 – 18:10 Uvodni pozdrav predstavnika Društva VTIS: Vid Švara in Marko Kolar
18:10– 18:15 Uvodni pozdrav gospoda veleposlanika, mag. Franca Buta
18:15 – 18:20 Predstavitev: Monika Bosilj
18:20 – 18:25 Predstavitev: dr. Marko Jošt
 18:25 – 18:30 Predstavitev: dr. Aleš Bulc
 18:30 – 19:00 Okrogla miza
 19:00 – 19:15 Vprašanja udeležencev
 19:15 – 21:00 Zaključek in druženje udeležencev v neformalnem vzdušju
Kraj in datum

Dogodek bo potekal v sredo, 27. 11. 2019, ob 18.00 uri v prostorih Veleposlaništva RS v Berlinu na naslovu Hausvogteiplatz 3-4, 10117 Berlin.

Več o govorcih

Monika Bosilj je zaposlena na inštitutu za solarno energijo Frauenhof v Freiburgu, največjem inštitutu na področju solarne energije v Evropi. Karierno pot je začela na Univerzi v Bochumu, kjer je v sklopu Erasmus izmenjave zaključila magistrski študij iz kemije. Monika trenutno vodi projekte s področja raziskovanja novih karbonskih katalizatorjev in razvoja tehnologij iz obnovljivih virov. Vzporedno zaključuje doktorat na univerzi v Freiburgu.

Dr. Marko Jošt je inženir elektrotehnike, ki se je po končanem doktorskem študiju na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani zaposlil kot podoktorski raziskovalec na inštitutu Helmholtz-Zentrum Berlin. Ukvarja se z raziskovanjem nove generacije sončnih celic, t.i. perovskitnih sončnih celic. Zanimata ga predvsem integracija perovskitnih in silicijevih sončnih celic v tandemske sončne celice ter analiza delovanja perovskitnih sončnih celic v realnih okoljskih pogojih.

Dr. Aleš Bulc je direktor biotehnološkega podjetja Global Bioenergies GmbH in koordinator projektov na demonstracijski platformi Leuna. V podjetju vodi razvoj novih generacij bioloških in letalskih goriv. Dr. Bulc ima dolgoletne izku[nje na področju raziskav in razvoja. Njegovo znanje je ključno za implementacijo pri komercializaciji inovativnih tehnologij. Dr. Bulc je nekdanji Fulbright-ov štipendist.

Prijavni obrazec

Prijave (obvezne) zbiramo preko spletnega obrazca.

Kontakt za dogodek

V primeru kakršnih koli dodatnih vprašanj se obrnite na elektronski naslov: info@drustvovtis.si.

 

Back to Top
UA-50869387-1