Utrinki s prvega VTIS dogodka v Aziji

Lokalni odbor Društva VTIS v Aziji, ustanovljen to leto, je v ponedeljek, 28. 5. 2018, organiziral prvi dogodek v Aziji v prostorih Univerze HKUST v Hong Kongu in preko Skypa. Otvoritvenega dogodka so se udeležili “stari” in “novi” člani iz vseh strani Azije: Kitajske, Tajske in Japonske. Pozdravil nas je tudi bivši veleposlanik RS na Kitajskem dr. Marjan Cencen. Dogodek smo izkoristili za medsebojno spoznavanje, deljenje izkušenj in potice ter iskanju priložnosti, da zgradimo skupnost tudi za VTISovce, ki so se odločili izkusiti Azijo. Nadaljnji pogovor je bil namenjen načrtovanju širjenja informacij o društvu v ostale azijske države in potencialni vključitvi veleposlaništev v povezovanje VTISovcev v Aziji.