Uspešno izveden prvi dogodek v letu 2018 in prvi dogodek društva v Švici (VTIS Zürich 2018)

Društvo VTIS je v četrtek, 19. 4. 2018, organiziralo prvi dogodek v letu 2018 in hkrati tudi prvi dogodek društva v Švici. Dogodek je potekal v prostorih podjetja Google v Zürichu. Po uvodnem nagovoru člana Društva VTIS Jureta Globočnika, je zbrane pozdravila veleposlanica mag. Marta Kos Marko. Svoje delo in raziskave je najprej predstavili mikrobiolog dr. Andrej Trauner, ki se že več kot deset let ukvarja s tuberkolozo. Sledila je Alexandra Martelly, direktorica podjetja GeAktiv Switzerland, ki je usmerjeno v iskanje trajnostnih rešitev v kmetijstvu, predvsem v razvoj novih „živih“ organskih gnojil ter informatik dr. Gregor Rot, ki je doktoriral iz bioinformatike. Dogodek je zaključila dr. vet. med. Ana Rostaher, ki je zaposlena kot višja veterinarka na Veterinarski fakulteti Univerze v Zürichu.