Predsednica Društva VTIS za Delovo prilogo Svet kapitala

Slovenska podjetja vedno bolj cenijo znanje, izkušnje in pogum članov Društva VTIS. Društvo povezuje uspešna podjetja s tistimi člani, ki si vrnitve želijo, je za Delovo prilogi Svet kapitala povedala predsednica Društva VTIS Andreja K. Bogataj.  V odgovoru na anketno vprašanje o načinih povezovanja z novimi potencialnimi delodajalci je poudarila, da Slovenci, izobraženi v tujini, imajo precej težav pri vrnitvi v Slovenijo. Večina jih med študijem v tujini opravlja številne prakse, univerze pa ponujajo karierne dneve, prek katerih še pred koncem študija vzpostavijo medsebojne stike za kasnejšo zaposlitev. Če k temu prištejemo še odlične pogoje za delo in dobro plačo, se jih večina odloči, da bo raje ostala v tujini.

Celoten članek je na voljo na naslednji povezavi.