Posvet pri predsedniku in predstavitev novega dokumenta ter gala sprejem pri predsedniku

Predsednik RS Borut Pahor je v sodelovanju z Društvom v tujini izobraženih Slovencev (Društvo VTIS) priredil 6. srečanje v tujini izobraženih Slovencev in pogovor o življenju z umetno inteligenco z naslovom “Robotka Sofia in njena pravica”. Društvo VTIS, ki si od svoje ustanovitve prizadeva za spodbujanje kroženja znanja, je že drugo leto zapored podelilo Priznanje VTIS leta. Priznanje VTIS leta 2018 je tokrat prejela Ameriško-izobraževalna fundacija (Fundacija ASEF). Člani upravnega odbora Društva VTIS so se pred sprejemom sestali s predsednikom Borutom Pahorjem in mu predstavili nov dokument Društva VTIS: “Ali je internacionalizacija visokega šolstva res nedosegljiv cilj?”