Dogodek VTIS Bruselj 2018

24. aprila 2018 je Društvo v tujini izobraženih Slovencev v sodelovanju s Stalnim predstavništvom Republike Slovenije pri Evropski uniji ter Veleposlaništvom RS v Belgiji pripravilo razpravo o kmetijstvu, prehrani in trajnostnem razvoju. V pogovoru, ki ga je vodil član lokalnega odbora Društva VTIS v Belgiji Anže Švara, so sodelovali svetovalka za kmetijstvo na Stalnem predstavništvu RS pri Evropski uniji Maša Žagar, predstavnik Evropske komisije Dan Burgar Kuzelički in v. d. vodje skupine za mlade kmete in kmetijsko politiko pri Zvezi slovenske podeželske mladine Doris Letina. Evropski poslanec Franc Bogovič se je razprave udeležil kot obiskovalec. Po razpravi je sladilo sproščeno druženje ob skromni pogostitvi.