Društvo VTIS v Studio ob 17h (RTVSLO Prvi)

Predsednica Društva VTIS, Andreja K. Bogataj, je bila povabljena v Studio ob 17h na RTVSLO Prvi, kjer je bila vključena v oddajo z aktualno temo ‘Boj za kadre’. Predstavila je Društvo VTIS in njegovo delovanje, ključni poudarki pogovora pa so bili na pozitivnih in negativnih plateh Slovenije – kaj člani društva, ki so v tujini, pogrešajo, in kaj pozitivnega je v Sloveniji, da bi pripeljalo Slovence nazaj oziroma morda tudi izobražene tujce v Slovenijo? Andreja je poudarila, da je v Sloveniji primanjkljaj dobrih kariernih priložnosti in da si člani društva, ki so v tujini, želijo dobrega poslovnega okolja, medtem ko pogrešajo predvsem visoko kvaliteto slovenskega življenja, lepo domače okolje in socialno državo. Kot je povedala, Slovenija potrebuje predvsem jasno strategijo, katere so njene nišne prednosti in smer razvoja.

Celotna oddaja je na voljo na naslednji povezavi: