Prvi VTIS: iz Slovenije v svet

Prvi VTIS: iz Slovenije v svet

Ljubljana, 13.8.2014

Dogodek za študente in raziskovalce, ki v akademskem letu 2014/15 prvič odhajajo v tujino.

Datum, čas in lokacija

Sreda, 13.8.2014 – prihod ob 17:30, začetek programa ob 18:00

Svetovni slovenski kongres, Cankarjeva 1/IV, Ljubljana

Vtisi z dogodka

Podrobne informacije o dogodku

Opis dogodka

Dogodek “Prvi VTIS: iz Slovenije v svet” je namenjen študentom in raziskovalcem, ki se v akademskem letu 2014/15 prvič odpravljajo na študij oz. raziskovalno delo v tujino, ali pa so že v tujini in menjajo državo oz. univerzo. Na dogodku bodo študenti in raziskovalci imeli priložnost za medsebojno spoznavanje in mreženje, pridružili pa se bodo tudi slovenski alumniji tujih univerz, ki bodo predstavili svoje izkušnje in podali nekaj nasvetov o študiju in raziskovanju ter življenju v tujini nasploh. Alumniji bodo bodočim študentom in raziskovalcem prav tako odgovarjali na morebitna vprašanja.

V društvu bomo poskusili zagotoviti, da bodo na dogodku prisotni alumniji, ki so študirali v državah in na univerzah, kamor se odpravljajo bodoči študenti in raziskovalci, tako da bodo posredovane informacije neposredno relevantne za udeležence. Sledilo bo mreženje z manjšo pogostitvijo, po dogodku pa bomo druženje nadaljevali v neformalnem vzdušju na lokaciji v centru Ljubljane.

Čas Vsebina
17:30 – 18:00 Prihod in registracija
18:00 – 18:10 Uvodni pozdrav: Igor Cesarec, predsednik Društva VTIS
18:10 – 18:40 Panelna diskusija: študij in raziskovanje v tujini

Urša Habe, University College London, Anglija
Andrej Kirn, College of Europe, Belgija in Warwick University, Anglija
Matej Markota, Harvard University, ZDA

18:40 – 19:20 Predstavitev študija in raziskovanja po posameznih državah (v manjših skupinah):

– Anglija (LSE)
– Anglija (UCL)
– Anglija (ostale univerze)
– Avstrija & Italija
– Nemčija
– Nizozemska & Belgija
– Škotska
– ZDA
– Ostale države

19:20 – 20:00 Mreženje in sprejem
20:00 – Neformalno druženje: Dvorni bar (Dvorni trg 2, Ljubljana)

Srečanje bo potekalo v Ljubljani, in sicer v sredo, 13.8.2014, od 17:30 dalje v sejni dvorani Svetovnega slovenskega kongresa, Cankarjeva 1/IV (vhod iz pasaže pod Namo).

Prijave na dogodek zbiramo do 10.8.2014 s prijavnico: kliknite tukaj.

Prijava na dogodek je obvezna.

Udeležba je brezplačna.

Igor Cesarec