Član upravnega odbora gost v oddaji Akcent

Član upravnega odbora Društva VTIS Blaž Tomc Zidar je bil gost oddaje Akcent na RTV Slovenija. V oddaji je tekla beseda o številnih odhodih mladih v tujino. Čeprav se najbolj pogosto govori o begu možganov, torej o visoko izobraženih kadrih, pa delo v tujini iščejo tudi tisti z nižjo izobrazbo, ki jih slovensko gospodarstvo prav tako potrebuje. Udeleženci so razpravljali o glavnih vzrokih in posledicah odhoda mladih ter o vprašanjih, kaj lahko naredijo podjetja, država in družba, da se bodo mladi, ki so se izobrazili in si nabrali izkušenje v tujini  z veseljem vračali domov. Član upravnega odbora Društva VTIS je poudarjal dragocenost in nujnost kroženja znanja v odpri in globalizirani družbi ter na kratko predstavil konkretne odgovore Društva VTIS na vprašanje, kako izobražene v tujini uspešno privabiti v Slovenijo.
Celotna oddaja je dostopna na spletni strani: https://4d.rtvslo.si/arhiv/akcent/174534933