Utrinki z dogodka VTIS Boston 2018

Od integracije Slovencev v ZDA do integracije ameriških Slovencev v slovenskem okolju – od medijskega buma o “begu možganov” do iskanja rešitev za krepitev “kroženja znanja” – o tem in še o čem smo se pogovarjali s štirimi člani Društva VTIS na okrogli mizi v soboto, 29. septembra 2018, v Bostonu. Za “okroglo mizo” so sedeli VTIS-ovci Špela Trefalt, Manja Klemenčič, Sašo Grozdanov in Nejc Skoberne. Njihova raznolika ozadja in izkušnje  so nam dala dober vpogled v asimilacijo Slovencev v ameriško okolje. Izmenjali smo si tudi nasvete, kako se soočiti z izzivi in situacijami ki nam jih prinaša vsakodnevno življenje čez lužo ter kako gledamo na rodno Slovenijo z zdravo mero distance. Dogodek je povezovala članica upravnega odbora Lina Dmitrovič.