Utrinki s prvega dogodka VTIS Italija – Rim

V sredo, 25. oktobra 2017, je potekal dogodek “Prvič: VTIS Italija 2017,” ki predstavlja del globalne serije dogodkov Društva VTIS “Slovensko znanje v svetu.” Z dogodkom v društvu spodbujamo povezovanje, medsebojno sodelovanje, delitev izkušenj in predstavitev strokovnega dela Slovencev, ki delujejo na različnih ustanovah v Italiji. Zbrane sta nagovorila Veleposlanik RS v Italiji Bogdan Benko ter Veleposlanik RS pri Svetem sedežu Tomaž Kunstelj. Večletna članica Društva VTIS Maruša Strah je povezovala dogodek, kjer so svoje delo predstavili dr. Igor Salmič (teolog), Karmen Čorak (fotografinja in restavratorka papirja) ter Sanja Pirc (lektorica slovenskega jezika). Predstavitvam je sledila diskusija na temo izkušenj in dobrih praks slovenskih izobražencev v Italiji in pogostitev ter druženje.