Društvo VTIS na III. Konferenci slovenskih mladih raziskovalcev in študentov iz sveta in Slovenije

4. julija 2017 je v Ljubljani potekala »III. Konferenca slovenskih mladih raziskovalcev in študentov iz sveta in Slovenije«. Konf erenco je tudi letos gostil Institut Jožef Stefan, tokratna osrednja tema je bila »Izzivi zaposlovanja mladih Slovencev iz tujine«. Na okrogli mizi so članica Maruška Strah ter člana upravnega odbora Društva VTIS Blaž Tomc Zidar in Gala Pavlin skupaj s preostalimi govorci prikazali svojo pot in komentirali izzive kot tudi priložnosti za mlade. Blaž Tomc Zidar je predstavil dokument VTIS Izzivi ter spregovoril o posameznih izzivih za vrnitev domov ter konkretne predloge Društva VTIS njihovo odpravo. Celodnevna konferenca se je zaključila z mreženjem slovenskih študentov in raziskovalcev. Več o konferenci si lahko ogledate v prispevku Dnevnika RTV Slovenije (od 23:55 naprej).